AKÝ E-SHOP SI VYBRAŤ?

Ak ste sa rozhodli predávať na internete stojíte pred dilemou ako si zriadiť internetový obchod (e-shop). Je niekoľko ciest.

>>Ak máte veľa peňazí a veríte si že budete veľa zarábať, dáte si vyrobiť e-shop na zakázku. Ale keď počase zistíte že potrebujete urobiť nejaké úpravy, budete pravdepodobne odkázaný iba na firmu ktorá Vám e-shop urobila.

>>Ďaľšou možnosťou je zriadiť si on line shop na nejakej stránke ktorá to podporuje. Pri troche šťastia je možné že to nebude ani zle vyzerať, aj sa naučíte v danom systéme pracovať. Ale keď narazíte na potrebu využiť nejaké marketingové nástroje už nastane problém.

>>Treťou možnosťou je zriadiť si vlastnú inštaláciu e-shopu ktorý je šírený pod licenciou open source a je zdarma. V tomto článku si rozoberieme čo k tomu budeme potrebovať.

>>Ešte je tu aj možnosť prenájmu e-shopu, prípadne platba za zriadenie a prevádzku. Pre tých čo nemajú na začiatku podnikania dostatok kapitálu.

Teraz si dáme skôr otázku ktorý e-shop je najvhodnejší? Existuje ich mnoho a každý určite poskytuje množstvo funkcíí ale ja by som sa riadil zásadou – treba hľadať také riešenia, ktoré majú aj dobrú podporu komunity.

Na základe posúdenia kvality riešenia a z hľadiska budúcnosti sme sa rozhodli pre riešenia na báze

Prestashop je asi najsilnejší a najnovší nástroj pre prevádzku e-shopu,

ktorý je zdarma na komerčné použitie. Jedná sa o jeden z najmodernejších systémov pre online obchodovanie pod licenciou open-source a je dielom skupiny vývojárov z Francúzska. Lokalizácia je do mnohých jazykových verzií, veľmi jednoduchá inštalácia a perfektná administrácia z neho robí ideálny nástroj pre e-shop riešenie.

Podpora je tiež celkom slušná, priamo na stránkych www.prestashop.com. Tak ako aj pri pred predchádzajúcich riešeniach aj pre Prestashop ponúkame komplexné zriadenie e-shopu podľa vybraného vzhľadu.

Riešenia pre eshopy na báze Prestashop:

1.Presta Hosting- optimalizovaný hosting s prednastavenou funkčnosťou pre správny beh eshopu a databázy. Zákazník si sám nainštaluje aplikáciu prestashop, nastaví šablónu a vloží tovar.

2.Presta Start (optimalizovaný hosting,inštalácia a nakonfigurovanie najnovšej stabilnej verzie,nastavenie vzhľadu ,vytvorenie kategórií, zákazník si iba vloží tovar)

3.Presta Profi ( optimalizovaný hosting,inštalácia a nakonfigurovanie najnovšej stabilnej verzie, nastavenie vzhľadu ,vytvorenie kategórií, import do 500 tovarových položiek z dodaných súborov + základná SEO, registrácia k katalógoch,úprava šablóny alebo po dohode vytvorenie originálneho vzhľadu)

4.Prenájom Presta (Ako Start ale platí sa mesačný poplatok) – po zaplatení domény je prvý mesiac zdarma.

5.OUTSOURCING Presta (Ako Presta Profi ale platí sa mesačný poplatok) – po zaplatení 12 mesiacov vopred je doména a prvý mesiac zdarma. V cene mesačného poplatku je spravovanie e-shopu / úpravy cien tovarov alebo nastavenie automatického načítavania, úprava bannerov a akcií a správa kampane Google Adwords a Etarget. Cena je uvedená v cenníku alebo si stiahnite propagačný leták.

Ak Vás neoslovilo PRESTASHOP riešenie nezúfajte. Na internete nájdete množstvo aplikácií pre e-shop či už pod licenciou GNU alebo GPL alebo komerčné riešenia ako aj eshopy zdarma. Je iba na Vás ktorá ponuka Vás zaujme.

Tu máte zopár názvov e-shop riešení: ZenCart, OsCommerce, ubercart, MAGENTO, AlegroCart 1.1, eclime, Freeway, Opencart, os CSS, OXID eShop. To sú z tých naznámejších.

Ale hlavne odporúčame držať sa hesla:

E-shopy sa vytvárajú ako spôsob predaja tovaru a služieb pomocou internetu za účelom vytvorenia zisku.

Nie image, ani povedomie ale zisk. Preto ak máte nejaké iné predstavy o prevádzke e-shopu prosím napíšte nám, radi Vás pozveme na náš seminár o podnikaní na internete a kurz prevádzky e-shopu PRESTASHOP, ktorý Vám ponúkneme na stránke